Ana Sayfa   /    Ürünler   /    Soğuk Sıkım Zeytinyağlarımız    /    Soğuk Sıkım Zeytinyağlarımız
Soğuk Sıkım Zeytinyağlarımız - Sezer Reis Zeytinyağı Fabrikası - Erdemli / Mersin - 0 537 398 1163

SOĞUK SIKIM ZEYTİNYAĞLARIMIZ ( 5 LT - 10 LT - 18 LT TENEKE )

 

Soğuk Sıkım Zeytinyağımız; üretim ve satışını gerçekleştirdiğimiz ürünler arasında en çok tercih edilendir. Bu kadar sık tercih edilmesinin temel sebebi tamamen doğal ve şifa kaynağı olmasından kaynaklanmaktadır. Aynı gün kargo sayesinde; sipariş verdikten sonra hemen yola çıkacak ürünümüzün özellikleri aşağıdaki gibidir:

Dalından Koparıldıktan Sonra…

Dalından koparılan zeytinlerin 4 saat sürecinde yağ sıkım işleminin başlamasıyla birlikte üretim süreci başlayan Soğuk Sıkım Zeytinyağımızın asitlik derecesi 0,3 ila 0,4 dizyem aralığındadır. Zeytinyağını üretmek için kullandığımız tüm zeytinlerimiz; Mersin Erdemli sınırları içerisinde yer alan kendi zeytinliklerimizden toplanmaktadır. Bu zeytinliklerimizin bakımı ise İyi Tarım uygulamaları standartlarına göre eksiksiz bir şekilde yapılmaktadır. Böylelikle hem doğallık, hem temizlik hem de organiklik bakımından maksimum verim elde edilmektedir.

Tamamen Kendimize Ait Üretimhanemizde…

Soğuk Sıkım Zeytinyağı ürünümüzü yine kendimize ait olan fabrikada hiçbir kimyasal yöntem kullanmadan tamamen fiziksel uygulamalarla soğuk sıkma yöntemini kullanarak 26 derecede naturel sızma olarak üretiyoruz. Çok uzun yıllardan aynı kalitede ürettiğimiz bir ürün olması sebebiyle, müşterilerimizin kendine özel bir damak tadı oluşturmasını sağlamıştır.

15 Yıllık Deneyim!

15 Yıldır aralıksız olarak devam eden deneyim ve tecrübe sahibi olan Firmamız Sezer Reis; zeytinyağı anlamında başta doğallık, sonrasında kalite ve hijyen açısından diğer firmalardan farkını açık bir şekilde ortaya koymuş; bu anlamda hizmet verdiği hemen hemen her müşterisinden olumlu dönüt almıştır.

 

5 Litrelik Soğuk Sıkım Zeytinyağlarımız
5 Litrelik Soğuk Sıkım
Teneke Zeytinyağlarımız
10 Litrelik Soğuk Sıkım Zeytinyağlarımız
10 Litrelik Soğuk Sıkım
Teneke Zeytinyağlarımız
18 Litrelik Soğuk Sıkım Zeytinyağlarımız
18 Litrelik Soğuk Sıkım
Teneke Zeytinyağlarımız


 

ÜRETİM SÜREÇLERİNaturel Sızma Erken Hasat Soğuk Sıkım Zeytinyağı Nasıl Üretilir?

Soğuk sıkım zeytinyağı ürünümüz; yukarıda da belirttiğimiz üzere tamamen kendi fabrikamızda üretilmektedir. Zeytinler dalından henüz yeşilken toplanıp; bu toplanan yeşil zeytinlerin ise soğuk sıkım yöntemiyle yağları çıkarılmaktadır. Söz konusu zeytinlerin üretiminde ise Kontinü yöntemi kullanılır. Söz konusu yöntem; bir dizi makineden meydana gelen, günümüzde kullanım olarak oldukça yaygın olan bir zeytinyağı üretim sistemidir. Bu yöntem; zeytinin doğallığına zarar vermeden ve içerisinde bulunan zengin gıdaları yok etmeden kaliteli bir üretim sunmaktadır. Zeytin, bu sistem ile birlikte sırasıyla temizleme, kırma, Malaksasyon ve yağın ayrıştırılması işlemlerinden geçip; son olarak tanklardaki yerini almaktadır. Bu işlemlerin hiçbirinde zeytine el ile temas yapılmaz. Bu sayede son seviye hijyen tekniği başarıyla uygulanmış olur.

Damak Tadını Koruyoruz

Müşterilerin damak tadını korumak adına oldukça özenli bir şekilde üretilen Sezer Reis naturel sızma erken hasat soğuk sıkım zeytinyağımız; üretim bandından indikten sonra, sadece zeytinyağı muhafazasının en iyi şekilde yapılması için hazırlanmış özel krom tankların içerisine aktarılır. Paketleme süreci başlamadan önce ise kağıt filtrelerden geçilerek; son denetimi de yapılır ve müşteriye ulaştırılır.

Doğal Zeytinyağını Anlama Yöntemleri Nelerdir?

Sezer Reis naturel sızma erken hasat soğuk sıkım zeytinyağı, firmamız tarafından üretilen %100 doğal ürünümüzdür. 15 yıldan hizmet veren firmamıza zeytinyağı ile ilgili bugüne kadar herhangi bir şikayet gelmemiştir. Bu yüzden doğal zeytinyağı arayan bireylerin akıllarında en ufak şüphe kalmadan sipariş vermelerini öneriyoruz. Eğer farklı bir yerden zeytinyağı siparişi aldınız ve bu anlamda bir takım kuşkularınız bulunuyorsa; test edebileceğiniz birkaç yöntem vardır. Eğer bu yöntemler sonuçsuz kalırsa, son olarak laboratuvar testine başvurabilirsiniz.

Koku Testi: Doğal zeytinyağını anlamak için uygulayabileceğiniz ilk yöntem koku testidir. Zeytinyağının kapağının açılmasıyla birlikte birçok farklı koku algılanır. Bu kokular, yağdan yağa değişebilir fakat genel olarak; taze sulanmış çimen kokusu, zeytin kokusu, çiçek kokusu, ferah ot kokusu, çağla – badem kokusu algılanabilir. Meyvemsi kokular da yine algılanabilecek diğer kokulardır. Eğer bu kokuları yoğun bir şekilde alıyorsanız %80 ihtimalle aldığınız zeytinyağı gerçektir. Fakat bu kokular yerine küf, nem ya da boya tarzı kokular alıyorsanız zeytinyağı doğal değildir. Doğal olma ihtimali %10’dur. Eğer bu ihtimale denk gelindiyse dahi; kalitesi düşüktür. Yani tam anlamıyla fayda sağlayacak bir ürün değildir.

Tadım Testi: Koku testinin ardından tadım testine geçilebilir. Zeytinyağı tadım testinde 1 çay kaşığı zeytinyağını alıp yutmanız yeterli olacaktır. Zeytinyağı; asitli bir tüketim maddesi olduğu için genizde acımtırak bir his bırakıp yakarlık oluşturacaktır. Ayrıca dilde de yine acı bir tat bırakması gerekir. Eğer böyle bir durum yoksa, içerken boğazınızda herhangi bir etki sezmiyorsanız ya da dilinize temas anında bir değişim hissetmiyorsanız bu durumda aldığınız yağ çok yüksek oranla sahtedir. Bahsettiğimiz gereksinimleri karşılayan zeytinyağları ise doğal zeytinyağı olarak kendini göstermektedir.

Laboratuvar Testi: Tat ve koku testine rağmen hala emin olamayan kişiler için %100 doğru sonuç alabilecek olduğunuz bir diğer test yöntemi olan laboratuvar testi tercihini öneriyoruz. Laboratuvar testinde; zeytinyağı birçok kritere bağlı olarak ölçülmekte, değerlendirilmekte ve sonucu verilmektedir. Eğer aldığınız zeytinyağı sahteyse ve bu size resmi bir işletme tarafından satılmışsa; laboratuvar raporuyla birlikte hukuki işlemler başlatabilirsiniz. Günümüzdeki laboratuvarlar; zeytinyağının kalite seviyesini ölçmek için 7 kritere; saflığını ölçmek için toplam olarak 16 kritere bakmaktadır. Eğer bu kriterler uygunsa zeytinyağı için saf ve kaliteli raporu çıkar.Bize Nasıl Ulaşabilirsiniz ?

 

Fabrikamız, Mersin ili Erdemli ilçesi Koyuncu mahallesinde bulunmaktadır. Fabrikamıza "Güzeloluk Caddesi, Yayla Yolu" üzerinden erilişmekte olup Erdemli Merkezden Yaylayolu Opet akaryakıt istasyonu önünden kuzeye doğru yayla yolu boyunca 2 Km gittikten sonra "Bayrak Direği" diye tabir edilen "Kocaköy" mevkiisi yol sapağından sağa dönülerek ulaşılmaktadır.

Ana sayfamızda bulunan "Adres Tarifi Al" butonunu tıklayarak telefonunuzun navigasyon yazılımı sayesinde direk ulaşabilirsiniz. Ayrıca aşağıda yer almakta olan harita krokisini tıklayarak büyük resim halinde yol güzergahını izleyebilirsiniz.

Sezer Reis Zeytinyağı Fabrikası Ulaşım Krokisi

 

YÜKSEK KALİTE İLE ÜRETİLEN DOĞAL ZEYTİNYAĞLARIMIZ

İyzico ile öde