Ana Sayfa   /    Ürünler   /    Sızma Zeytinyağlarımız    /    Sızma Zeytinyağlarımız
Sızma Zeytinyağlarımız - Sezer Reis Zeytinyağı Fabrikası - Erdemli / Mersin - 0 537 398 1163

NATUREL SIZMA ZEYTİNYAĞLARIMIZ ( 5 LT - 10 LT - 18 LT TENEKE )

 

Zeytinyağı’nın yolculuğu zeytin ağacı ile başlar. Ortalama ömrü 300-400 yıldır ancak 1000 yıllık ağaçlar da mevcuttur. 7-8 yaşlarındaki zeytin ağaçları meyvesini vermeye başlar. Yaşam kaynağını toprak, güneş, hava ve sudan alan zeytin ağacı oldukça bereketlidir.

Meyvesi, yaprakları, ağacın kendisi de kullanılır. Zeytin yaprağı doğal antibiyotik ve antioksidan özellikler taşımaktadır. Vücudun bağışıklık sisteminde sarımsak ve soğan ile benzer etki gösterir. Meyvesi zeytin önce yeşil, olgunlaştıktan sonra da parlak siyah bir renk alır.

Enerji deposu olmasının yanında lipoproteinler, fosfolipidler, galaktolipidler içerir. Aminoasitler yönünden zengindir. A,E,D, K vitaminlerini içerir. Zeytinlerden elde edilen yağlar da bu ölçüde çok kıymetlidir.

 

5 Litrelik Sızma Zeytinyağlarımız
5 Litrelik Sızma
Teneke Zeytinyağlarımız
Cam Şişeli Ürünlerimiz 1
10 Litrelik Sızma
Teneke Zeytinyağlarımız
Cam Şişeli Ürünlerimiz 1
18 Litrelik Sızma
Teneke Zeytinyağlarımız


 

Natürel Zeytinyağı : zeytin ağacının meyvesinden doğal niteliklerinde değişikliğe neden olmayacak ısıl ortamda, sadece yıkama, dekantasyon, santrifüj ve filtrasyon işlemleri gibi mekanik veya fiziksel işlemler uygulanarak elde edilir.

Natürel Sızma Zeytinyağı: Doğrudan tüketime uygun, serbest yağ asitliği oleik asit cinsinden her 100 gramda 0,8 gramdan fazla olmayan yağlardır.

Natürel birinci zeytinyağı: Doğrudan tüketime uygun, serbest yağ asitliği oleik asit cinsinden her l00 gramda 2,0 gramdan fazla olmayan yağlardır.

Ham zeytinyağı/Rafinajlık: Serbest yağ asitliği oleik asit cinsinden her 100 gramda 2,0 gramdan fazla olan veya duyusal ve karakteristik özellikleri bakımından doğrudan tüketime uygun olmayan, rafinasyon veya teknik amaçlı kullanıma uygun yağlardır.

Zeytin yetiştirilen yörelerde yıllık sıcaklık ortalamasının 15°- 20 °C arasında olması makbuldür.

Doğası gereği zeytinliklerin yoğun bulunduğu alanlar da ülkemizde Akdeniz iklim koşullarının hakim olduğu bölgelerdir. Kalite parametrelerine uygunluğu bir yana en önemli husus Sezer Reis markasını kusursuz bir zeytinyağı olarak tüketicilerimiz ile buluşturmaktır.

Duyusal özelliklerini tüm tüketicilerimiz kendileri de değerlendirebilirler. Yüksek seviyede hissedilen baskın meyvemsi aroma ve kokusu (çiçek, çimen, bitki, meyve tat ve kokuları) aynı zamanda biraz keskin, acı (boğazı ve dili hafifçe yakan acılık) ve yakıcı (genizde yakma) özellikleri barındırır. Her damak tadına uygun yumuşak içimlidir.

Her şişede aynı kalitede ürettiğimiz Sezer Reis Zeytinyağları’nda acılaşma (oksidasyon ile bozulma), küf, toprak, zeytin karasuyu kokusu, ekşimsilik, metalik, fermente kokuları, kızışma / çamurumsu tortu gibi kusurları göremezsiniz.

Sezer Reis Natürel Sızma Zeytinyağı yüksek duyusal özelliklerini tüketicilerimiz tadım ile doğrudan değerlendirebilirler.Bize Nasıl Ulaşabilirsiniz ?

 

Fabrikamız, Mersin ili Erdemli ilçesi Koyuncu mahallesinde bulunmaktadır. Fabrikamıza "Güzeloluk Caddesi, Yayla Yolu" üzerinden erilişmekte olup Erdemli Merkezden Yaylayolu Opet akaryakıt istasyonu önünden kuzeye doğru yayla yolu boyunca 2 Km gittikten sonra "Bayrak Direği" diye tabir edilen "Kocaköy" mevkiisi yol sapağından sağa dönülerek ulaşılmaktadır.

Ana sayfamızda bulunan "Adres Tarifi Al" butonunu tıklayarak telefonunuzun navigasyon yazılımı sayesinde direk ulaşabilirsiniz. Ayrıca aşağıda yer almakta olan harita krokisini tıklayarak büyük resim halinde yol güzergahını izleyebilirsiniz.

Sezer Reis Zeytinyağı Fabrikası Ulaşım Krokisi

 

YÜKSEK KALİTE İLE ÜRETİLEN DOĞAL ZEYTİNYAĞLARIMIZ

İyzico ile öde